עמוד הבית      מסגרות החסות      בית עלם   
  בית עלם


טלפון:
02-6410965

פקס:
02-6430896

דוא"ל:
beit_elem@barak.net.il

 


הוסטל "בית עלם" הינו מסגרת פנימייתית קטנה להשמה ארוכת טווח לנערים. ההוסטל מיועד לנערים בגיל ההתבגרות (גילאים 13-18), אשר הוצאו מביתם מסיבות שונות כשהמשותף לכולם הוא נסיבות חייהם הקשות.  בני הנוער המגיעים להוסטל  מאופיינים ראשית במאפיינים הרגילים של נערים בגיל ההתבגרות, כמו דימוי עצמי נמוך ורצון למרוד בעולם המבוגרים, אך בנוסף לכך מאופיינים בני נוער אלו בליקויים של עזובה קשה, חוסר יכולת לדחות סיפוקים, סף תיסכול נמוך  ולעיתים תוקפנות. בנוסף, רמה נמוכה מאוד של הערכה עצמית, עבר של כשלונות חוזרים ונשנים, חשיפה לתרבות עבריינית ועבריינות פעילה, כמו כן מאופיינים נערים אלה בפערים לימודיים גדולים שנוצרו עקב בעיות ביקור סדיר במוסדות לימוד.

ההוסטל נותן מענה לכלל הצרכים של הנערים: צרכים פיזיים, לימודיים, רגשיים, חברתיים והתנהגותיים. צוות ההוסטל מורכב ממנהל, רכזת בית, עובדת סוציאלית, חמישה מדריכים חינוכיים וטבחית. התפיסה הטיפולית, המנחה את ההוסטלים הקהילתיים היא של "סביבה טיפולית" מתוך ציפייה שגירויים סביבתיים יהוו את הבסיס לטיפול בפרט החוסה בהם. כשהטיפול בהוסטל מתבצע הן ברמת הקבוצה והן ברמת הפרט.

משפחת הנער אינה מנותקת מההליך הטיפולי בהוסטל אלא שותפה מלאה לו ומהווה את אחד מקודקודי המשולש עליו מושתתת העבודה הטיפולית-שיקומית בהוסטל: משפחה, נער, הורים.

הנערים שוהים בהוסטל לתקופות ארוכות הנעות בין שנה וחצי לשלוש שנים. במהלך זמן קצר זה  פועל הצוות במלוא כוחו על מנת להשיג את המטרות השיקומיות-חינוכיות-טיפוליות בכדי לאפשר לנערים אלו לחזור לקהילה ולתפקד בה באופן נורמטיבי, עצמאי  ופרודוקטיבי.

החיים בהוסטל דומים מאד לתא משפחתי קטן ונורמטיבי, הנערים משולבים בבתי-ספר בקהילה, יוצאים לחוגים שונים ונעזרים בשירותים נוספים בקהילה כשהדגש הוא על שילובם חזרה בקהילה.

 

    התייחסות
עוד שנה של לימודי קרקסנות עם קרקס "כפר יוהשע" יוצאת לדרך

בשעה טובה התחלנו את השנה הרביעית של לימודי מייומנויות הקרקס בקרקס כפר יהושע.

את ה

   חדש באתר
מעון גיל זוכה ב 4 כוכבי יופי בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה"
בני נוער של חסות הנוער במסע "אחרי בנגב" חנוכה 2012
מלגות להשכלה גבוהה לבוגרי פנימיות ומשפחות אומנה