עמוד הבית      מסגרות החסות      מלכישוע   
  מלכישוע


טלפון:
04-6488226,

פקס:
04-6488239

דוא"ל
 
noar@malkishua.org.il

אתר האינטרנט:
http://www.malkishua.org.il/

כתובת: עמותת נוה מלכישוע, קהילת נוער
ד.נ גלבוע מיקוד: 19170

כפר מלכישוע
על פסגת הר מלכישוע הגבוה שבהרי הגלבוע בתוך נוף עוצר נשימה שוכן כפר מלכישוע - כפר לשיקום נפגעי סמים שהוקם בשנת 1991 ביוזמה משותפת של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ומועצה אזורית עמק המעיינות.
יעודה של קהילת מלכישוע הוא לתמוך בנגמלים מסמים, ולהעניק להם את הכלים ואת הכוח הדרושים להם כדי שיוכלו לחזור ולהשתלב בחברה כשותפים מלאים.
עמותת נוה מלכישוע מפעילה את הכפר והמסגרות הנוספות מחוצה לו: הוסטלים לבגירים ונוער, בית סנונית לנערות בכפר רופין, בית לנערות בטירת צבי והפעלת מדריכי נגמלים בבתי סוהר.
בצמוד לקהילת הנוער פועלת יחידת אישפוזית לגמילה פיזית  בפיקוח משרד הבריאות, המיועדת לבני נוער וצעירים עד גיל 24 הזקוקים לגמילה פיזית מחומרים פסיכואקטיבים ואלכוהול ומאפשרת רצף טיפולי ישיר מהאשפוזית אל קהילת הנוער.


קהילת הנוער מלכישוע
קהילת הנוער מונה כ- 80 נערים ונערות עד גיל 18, נפגעי סמים ואלכוהול, אשר מבקשים להחזיר לעצמם את היכולת לקיים אורח חיים בריא ובעל משמעות. צוות קהילת הנוער מלכישוע כולל אנשי טיפול, מדריכים, מורים, אנשי רפואה ורכזי תחומים המלווים ומנחים את הנערים והנערות בפעילויות השונות.

קלט – "בית הילה"
יחידת אבחון, הסתכלות וטיפול קצר מועד
היחידה מיועדת לנערים עם רקע של שימוש בסמים ואלכוהול אשר אינם מסוגלים לנהל אורח חיים בריא ומתקשים להשתלב ולהצליח במסגרות חינוכיות וטיפוליות. מטרות היחידה הן: אבחון והסתכלות, הגברת המוטיבציה והבשלות לטיפול, השמה ושילוב הנערים במסגרות חינוכיות טיפוליות מתאימות. משך התוכנית הוא עד שלושה חודשים.

נערות – "בית סלעית"
הבית מיועד לנערות עם רקע של שימוש בסמים ואלכוהול. מטרות הטיפול הן: הפסקת שימוש והפחתה של התנהגויות מסכנות, חינוך לעצמאות ולקיחת אחריות, מיצוי היכולות הלימודיות ופיתוח תחומי עניין אישיים, הגברת המעורבות המשפחתית ורכישת מיומנויות להתמודדות על פי עקרונות ה- D.B.T תוך הקניית תפיסת עולם דיאלקטית. משך התוכנית הוא בין שמונה חודשים לשנה וחצי.

קהילת הנוער – "בית ניצוץ, שחף, יש תקוה"
טיפול ארוך טווח לנערים
הטיפול בקהילת הנוער מבוסס על עקרונות הקהילה הטיפולית, תוך התאמה לבני נוער וגישה טיפולית חינוכית ייחודית. בתוכנית החינוכית מושם דגש על ניהול סדר יום מובנה ומתפקד בשילוב טיפול נפשי ברמה הפרטנית והקבוצתית, בתוכנית מושם דגש רב להשכלה ולמידה. משך התוכנית הוא עד שנתיים, מתוכן כחצי שנה במעונית (דירת המשך) בעפולה.

נשמח לסייע – קהילת הנוער מלכישוע.
משרד ראשי 04-6488226 פקס 046488239
noar@malkishua.org.il

.   התייחסות
עוד שנה של לימודי קרקסנות עם קרקס "כפר יוהשע" יוצאת לדרך

בשעה טובה התחלנו את השנה הרביעית של לימודי מייומנויות הקרקס בקרקס כפר יהושע.

את ה

   חדש באתר
מעון גיל זוכה ב 4 כוכבי יופי בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה"
בני נוער של חסות הנוער במסע "אחרי בנגב" חנוכה 2012
מלגות להשכלה גבוהה לבוגרי פנימיות ומשפחות אומנה